Sürdürülebilirlik

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Bakırcı Yapı olarak, sürdürülebilirliğin yaşam kalitemizi iyileştirdiğine, ekosistemimizi ve gelecek nesiller için doğal kaynakları koruduğuna inanmaktayız. Dahası, bunu önem arz eden misyonlarımızdan biri olarak tanımlıyoruz. Kanaatimizce sürdürülebilirlik artık bir seçenek değil, insanlığın hayatta kalması ve sürdürülebilirliği için hızla benimsemesi gereken bir yaşam biçimidir.

Uluslararası Enerji Ajansı’na göre, inşaat sektörü dünya çapındaki enerji talebinin yüzde 36’sını ve küresel enerji ve süreçle ilgili emisyonların yüzde 40’ını oluşturuyor. Dünya, iklim değişikliği, çevre kirliliği ve insan faaliyetinin tüm alanlarını etkileyen azalan fosil yakıt kaynaklarıyla mücadele ediyor. Bu nedenle, Bakırcı Yapı olarak en son sürdürülebilir teknoloji ve inşaat metodolojilerini benimseyerek hareket etmekteyiz.

Bizce eğer sürdürülebilir bir gelecek inşa edeceksek, sektörümüz bu amacın önünü açmalı. Şirketimiz bunu lafta bırakmamakta ve somut adımlar atmaktadır. Nitekim Bakırcı Yapı olarak, sürdürülebilirliği başarılı bir şekilde yürütebilmenin en önemli unsurları olarak gördüğümüz mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat sistemlerine ayrıca önem vermekteyiz. Bu sistemler her zaman bir inşaat projesinin en görünür parçası değillerdir; ancak binaların enerji ve su gereksinimleri söz konusu olduğunda çok büyük önem taşırlar. Böylece de sürdürülebilir inşaat uygulamalarımızın ayrılmaz bir parçasını oluştururlar.

Whatsapp
1
This site is registered on wpml.org as a development site.